Bugün: 19.08.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Halk Ne Kimlik Ne Menfaat Siyaseti; Hizmet İstiyor.

Halk Ne Kimlik Ne Menfaat Siyaseti; Hizmet İstiyor.

Göstereceğiniz adaylar her yönüyle mutlaka işin ehli olmalı, halk çözüm odaklı hizmet üretebilecek adaylar bekliyor, halkın çoğunluğu kimlik ve menfaat siyasetinden bıktı, yoruldu

Ülkemizin siyaseti 31 Mart 2019 yerel seçim atmosferine girmiş olduğu bu günlerde Aday adayları müracaatlarını yaptı, herkes kendince kulis çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yaklaşık 20 yıldır Mardin ilimizin genel yani milletvekili seçimleri ve yerel, belediye seçimleri iki parti AK Parti ve HDP arasında geçiyor. Kayyum atanmadan önce kesintisiz 17 yıl Kızıltepe belediyesini HDP yönetti. Mardin’in büyük şehir olmasıyla 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Büyük şehir belediyesini de HDP Kazandı.

 

Verimli toprakları ve Ortadoğu’ya açılan ticari güzergâhta olması nedeniyle, son yıllarda aldığı göç ile birlikte Kızıltepe Nüfusu Üç yüz bine yaklaşmıştır. Böylesine hızlı Bir şekilde gelişen ve büyüyen mega ilçe Kızıltepe ne yazık ki hakkı olan alt yapı ve üstyapı hizmetleri HDP Belediyeleri tarafından yapılmadığı gibi kayyum tarafından da şimdiye kadar kalıcı hizmetler yapılmadı.

 

Önceki kayyum döneminde birkaç görsel peyzaj ve aydınlatmalar dışında, 44 İlden büyük Kızıltepe hak ettiği hizmeti almamıştır. Başta yollar ulaşım ve birçok yaşam alanları itibarıyla bazı semtler adeta köy kent görünümündedir.

 

Böylesine birikmiş büyük sorunları bulunan Kızıltepe büyük bir sessizlik içinde ve heyecansız bir şekilde 31 Mart seçimlerine gidiyor. Seçim yarışı yine AK Parti ve HDP Arasında geçecek gibi gözüküyor.

 

Aday adayları müracaatı noktasında HDP daha çok rağbet görmektedir. Şuana kadar ortaya çıkan her iki partinin aday adayları sorunları çözeceklerini iddia ediyorlar.

 

Lakin şimdiye kadar söylem dışında proje ve güven verici geçmişe, sahip Kızıltepe’nin büyük sorunlarının üstesinden gelinebilecek, idarecilik, yöneticilik, tecrübe, Liyakat ve donanıma sahip, adayları halk sessiz Bir şekilde beklemekte ve arzu etmektedir.

 

Kızıltepe’de Dünyaya gelmiş emekçilikten ticarete ve sivil toplum yöneticiliğine kadar halkın hemen her kesimiyle iyi diyaloğu bulunan bir Kızıltepeli olarak Diğer tüm siyasi partilere ve demokrasiye olan inançla (Hiçbir partiden adaylık beklentim olmamakla) Bir yurttaş olarak AK Parti ve HDP Yöneticilerine çağrıda bulunuyorum. “Göstereceğiniz adaylar her yönüyle mutlaka işin ehli olmalı, halk çözüm odaklı hizmet üretebilecek adaylar bekliyor, halkın çoğunluğu kimlik ve menfaat siyasetinden bıktı, yoruldu”

 


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 783

YORUMLAR (1)

Eleştirirken bireysel (Rant) çıkar Açıklamnız Tam isabet olmuş sayın başkan. Madem konu açıldı bende size sorayım. Rant ve Çıkarınız için arkanızda nekadar insan bıraktınız. Sizinde söylendiğiniz gibi dürüst olun ve söyleyin.01.10.2015 22:26

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Yasal Uyarı​ Yazarın yazıları, fikir ve düşünceleri tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Haber ve Köşe yazılarına yapılacak yorumlarda yorum yapan kişi yasal sorumludur. Sitemiz yorumlardan yasal sorumlu değildir.