• Ana Sayfa
  • »
  • KÜRTLER ÇANTADA KEKLİK Mİ?

KÜRTLER ÇANTADA KEKLİK Mİ?

Barzani, Sizden kat kat daha iyi dindar ve Müslümandır. Barzani’nin babası babanızdan kat kat daha iyi dindar ve Müslümandı. Barzani’nin dedesi de Dedenizden kat kat daha dindar ve kat kat daha iyi Müslümandı.


24 Haziran Milletvekili ve Başkanlık seçimleri yaklaşırken, seçimlere CUMHUR ve MİLLET İttifakının SIFIR seçim barajı AVANTAJINA karşın, BDP %10 seçim barajı ve kendi deyimleriyle Liderinin Rehin tutulması DEZAVANTAJI ile seçimlere gireceği kesinleşti.

Öte yandan, YSK Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran seçimlerinde yurt içinde ve yurt dışında toplam 59 milyon 391 bin 328 seçmenin oy kullanacağını açıkladı.

HDP’nin barajı geçmesi için toplamda 5.939.132 oy alması gerekir. Yani tersinden okuyacak olursak ittifakların 1 oyu HDP’nin 5 milyon 939 bin 131 oyundan daha değerlidir. İttifakın 1 oyu doğrudan halk iradesini etkilerken, HDP’nin 5.939.131 oyu matematikteki etkisiz eleman gibi yok sayılacak. Ama buna karşın karşı tarafın 1 oyu yutan elemen gibi HDP’nin bütün oylarını yutabilecektir.

Rahmetli Necip Fazıl’ın “Bu taksimi Kurt yapmaz kuzulara şah olsa” dizeleri bile bu taksimat karşısında anlamsız kalmaktadır. Evet bu taksimatı şahlarımız Akkurtlar ve  Bozkurtlar yaptı.

Bu seçime, ne taraftan bakarsanız bakın, ne taraftan tutarsanız tutun bu Kürtlere karşı “Adaletsiz,  Zalimmanece, Ayrıştırıcı, Ötekileştirici”  bir tutum ve davranıştır.

İki ittifakta bu tutum ve davranışlarının birinci sebebi olarak, BDP’nin Terör Örgütüyle arasına bir sınır koymaması veya organik bağının koparmaması olarak göstermektedir.

Zira BDP hangi ittifakta yer alsaydı. Asil ve Namuslu Türk Seçmeni o ittifaka asla oy vermez o ittifakı cezalandırırdı.

Öte yandan Gerek Ak Parti, gerekse CHP’nin Faşist Kürt düşmanı partilerle ittifak kurması Kürtlerin onlara oy vermeyeceği endişesi oluşturmuyor. Başkaların “namus ve haysiyetlerine” gösterilen ilgi ve itina Kürtlerinkine gösterilmiyor. Çünkü, Kürtler çantada KEKLİK… Her zaman istisnasız herkese verirler, SIFIR (0) Kan gurubu gibidirler yani genel vericidirler… Ama kendileri dışında da hiç kimseden de oy almazlar.  Bu yüzden bir kıymeti Harbiyeleri yoktur…

Bu biraz da Dini hassasiyetlerini kullanarak kandırılma ve ikna edilebilmeleri kolay olmasından kaynaklanıyor. İki ittifakın da Kürtlerden oy almama endişelerinin olmamasının yegâne sebebi Kürt seçmenin Türk seçmen kadar milliyetçi (Namuslu) olmamasına ve ağızlarını bir parmak sahte bal çalarak kolayca kandırabileceklerini inanıyor olmalarından kaynaklanıyor.

CEHAPENIN SIFIR BARAJ VE MİLLET İTTİFAKI

Kürtlerin barajı aşmaması durumunda bütün Vekillerin CUMHUR ittifakına kayacağını iyi bilmelerine rağmen, bir avuç Faşist Türk seçmenin korkusundan, Kürtleri ittifaka almayarak adeta yok sayan CEHAPE, Cezaevindeki Kürt Lideri Selhaddin Demirtaş’ı ziyaret ederek o bir parmak sahte balını Kürtlerin ağzına çalmış oldu. Şimdi bütün dilekleri BDP’nin barajı aşması ve ikinci turda bu bir parmaklık sahte bal ile Kürtlerin oyları kendisine akacağını Hayal meyal etmektedir.

AKPARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI

Bu ittifak Kürtlerin dini hassasiyetlerini gözeterek onları istediği gibi yönlendirebileceğinin çok çok iyi bildiği için, Kürt oylarının yarısını çantada keklik olarak görmektedir. Bu yüzden kiminle ittifak kurdukları, kendilerinin ya da ortaklarının Kürtleri yok sayıp saymamaları onların Kürtlerden oy almama ihtimal ve endişesini oluşturmuyor. Miting meydanlarında bir ayet iki hadis ve birde Quan-ı Kerim’i sağ elleriyle havaya kaldırdılar mı Hesaplarınca Kürtler tamamdır… Hele terör örgütü olarak ilan ettikleri BDP’nin barajı aşmaması Kürt oylarının neredeyse %99’nu alacaklarını hesaplıyorlar.

 

Oysa dindar Kürtlerin artık şunu sorguladıklarını bilmiyor olamazlar. Haydi, BDP terör örgütüyle eş değer olsun ve Kürtleri temsil etmesin. YPG’de terör örgütü olsun.

 

Ya Barzani, Barzani o da mı Terörist!..  

Onu niye linç ettiniz?…

Wallahi de! Billahi de!..

 

Barzani, Sizden kat kat daha iyi dindar ve Müslümandır. Barzani’nin babası babanızdan kat kat daha iyi dindar ve Müslümandı. Barzani’nin dedesi de Dedenizden kat kat daha dindar ve kat kat daha iyi Müslümandı.

Buna rağmen sırf Kürd olduğu için din iman dinlemeden onu linç etmeye kalktınız.

Derdiniz Kürtlerin varlığı değil de terörizm olsaydı Barzani’ye öyle davranmazdınız. Ben Müslüman bir Kürt olarak bunu geçte olsa öğrendim. Çanta da Keklik olmadığımızı olamayacağımızı ifade ederken, Allah önceki seçimlerde size verdiğimiz oylardan dolayı beni bizleri affetsin…

Selametle

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2893

YORUMLAR (2)

Bu siteyi epeyce takip ettim. Hala ara sıra açıp bakıyorum. Bu en son yazınızdan beri yeni baktım. Hırsızlığını konu ettiğiniz AKP yi hep savundunuz. AKP`nin iktidar yapılması (muktedir değil) BOP projesi gereğiydi, zamanında kabullenmediniz. İçinizde hala vicdan kıvılcımları kalmışki bugün isyan ediyorsunuz. Ama bilesiniz ki AKP bahsettiğiniz hırsızlıktan çok daha büyük bir hırsızlık için kuruldu. Evet, siyonist eşkiya İsrail`e korkulu kabuslar gördüren ``Direniş Cephesinin`` EMEĞİNİ çalmaktır hedef. Ama, inşallah 37 yıldır başarmadıkları gibi, BAŞARMAYACAKLARDIR...04.05.2016 11:43
Klasik bir Mamoste yazısı...Her şeyden ırkçılık devşirme...Ancak kendi kutsallarında faveranı koparan iliklerine kadar kürtçülük kokan bir demogojik yazı...03.07.2015 20:22

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Yasal Uyarı​ Yazarın yazıları, fikir ve düşünceleri tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Haber ve Köşe yazılarına yapılacak yorumlarda yorum yapan kişi yasal sorumludur. Sitemiz yorumlardan yasal sorumlu değildir.