EMİTT FUARINDA KIZILTEPE’NİN MEŞHUR MERCİMEK ÇORBASI İKRAM EDİLDİ

EMİTT FUARINDA KIZILTEPE’NİN MEŞHUR MERCİMEK ÇORBASI İKRAM EDİLDİ
ÖTER TARIM, EMİTT FUARINDA KIZILTEPE’NİN MEŞHUR MERCİMEK ÇORBASI İKRAM ETTİ30.01.2018 23:05

 

Öter Tarım, İstanbul’da başlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT Fuarında Kızıltepe’nin meşhur mercimek çorbasını ikram etti.

 

25-28 Ocak tarihler arası İstanbul Beylik düzü TÜYAP Fuar Merkezinde düzenlenen Emitt Fuarı yoğun bir katılımla gerçekleşti.  Mardin’in en etkin tanıtım ödülü aldığı fuarda 3 gün boyunca fuar ziyaretçilerine Dünyanın en kaliteli mercimeği olan Kızıltepe Mercimek çorbası ikram edildi.

 

Öter Tarım AŞ. Adına Fuar’a katılan Şirketin kalite kontrol müdürü Gıda Mühendisi Abdülkerim Öter yaptığı açıklamada Kızıltepe ovasında yetişen Dünyanın en kaliteli kırmızı mercimeğine sahip olduklarını belitti.

 

İstanbul’da Mardin’e yakışır bir şekilde çorba ikramında bulunduklarını ifade eden Öter, şunları söyledi:

 

“Öter Tarım AŞ. Olarak Mardin İlimizin Organize sanayi bölgesi OSB’de üretim yapan tek kırmızı mercimek fabrikası olarak Kızıltepe ovamızda yetişen Dünyanın en kaliteli kırmızı mercimeğine sahibiz. Biz bu kaliteli ürünlere velinimetimiz olan çiftçilerimiz sayesinde elde ediyoruz.  Bunun bilincinde olan firmamız 16 yıllık tecrübesiyle her geçen gün kalite ve istihdam çıtasını yükseltmektedir.  Gerek ilimizin sınırları dâhilinde gerek il dışında veya yurt dışında Mardin’imiz adına gerçekleşen fuar veya tanıtım programlarına katım sağlıyor ve Mardin’imizin misafirperverliğine yakışır bir şekilde kırmızı mercimek çorbası ikramımızı davetlilere sunmaktan gurur duyuyoruz.” Dedi

 

 

 

Diğer Tanıtım haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.