Bugün: 19.08.2019

Veyis Ateş ve Mete Yarar, "Oyun Kuran Türkiye" panelinde ne konuştular

Veyis Ateş ve Mete Yarar, "Oyun Kuran Türkiye" panelinde ne konuştular
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Haber Türk Televizyonu Koordinatörü Gazeteci Veyis Ateş, Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından organize edilen "Oyun Kuran Türkiye" konulu panele konuşmacı olarak katıldılar23.12.2018 14:53

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Haber Türk Televizyonu Koordinatörü Gazeteci Veyis Ateş, Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından organize edilen "Oyun Kuran Türkiye" konulu panele konuşmacı olarak katıldılar

Panel, Aşiti Mahallesinde bulunan Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlendi.

Paneli Kızıltepeli Gençlerden, Okul ve Kurum Müdürlerinden, Sivil toplum örgütlerinin kurucu ve üyelerinden oluşan kalabalık bir kitle izledi.

Veyis Ateş ve Mete Yarar, "Oyun Kuran Türkiye" panelinde ne konuştular...

Panelde Fatih Portakal Sürprizi

Öğrencilerin hayallerini, varmak istedikleri hedefleri ve idollerini öğrenmek isteyen panelistler, İlk Öğrenciden: “Gazeteci olmak istiyorum” cevabından sonra “Gazeteci olarak İdol’un kim?” sorusuna da “Fatih Portokal” yanıtını vermesi panelistlerde kısa süreliğine şaşkınlık yaratırken öğrencinin cevabı salondan büyük alkış aldı.


SIFIR İZLEME ORANI ŞOKU

Suriye’de yaşanan insani drama değinen panellistler, Özellikle çalıştıkları televizyon kanalının kaç gün üst üste manşetten verdiği “ABD'de darp edilen Suriyeli Şeyma hastanelik oldu!” haberini vurgulayarak, hatırlattılar. Ancak,  panellistler izleyicilerden haberi izlediklerine dair hiçbir geri dönüt almayınca, haberi izleyenlerden ellerini kaldırmalarını istediler, salonda el kaldıran da olmayınca, bu sefer haberi ayrıntılı olarak da anlatmaya başladılar.

Buna rağmen kimseden haberle ilgili tek bir geri dönüt çıkmadı. Herkes söz konusu habere Fransızdı. Haber konusunda sessizlik panelistleri içten içe şok etti. Adeta “YOK ARTIK” dedirtti.

Salondakilerden hiçbiri haberi izlememiş hata duymamıştı. Sanki herkes akşam haber izleyeceğine yemekle, mandalina-portakal soymakla vakit geçirmişti.

İzleyiciler daha “Oyun Kuran Türkiye” konusunu anlatmalarını beklerken, panelistler “Suriyeli Şeyma’dan” haberi olmayan bir topluluğa daha fazla bir şey anlatmanın gereksiz olduğuna kanaat getirmiş olacaklardır ki, paneli hiç kimsenin beklemediği bir anda bitirip imza töreni kısmına geçtiler. 


  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.