Yol Kapatan Güvenlik Duvarların kaldırılmasına Başlanması Olumlu.

Yol Kapatan Güvenlik Duvarların kaldırılmasına Başlanması Olumlu.
MTDF. Başkanı Öter Yol Kapatan Güvenlik Duvarların kaldırılmasına Başlanması Olumlu.24.12.2018 22:40

MTDF. Başkanı Öter Yol Kapatan Güvenlik Duvarların kaldırılmasına Başlanması Olumlu.

 

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter güvenlik amacıyla yollara kurulmuş beton duvarların bazı yerlerde geriye alınması olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak ifade etti.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan MTDF. Genel başkanı Mehmet Öter “ Bölgede bombalı terör olaylarının yaşandığı dönemlerde başta Askeri, Emniyet ve birçok kamu kurumlarına ait binaların güvenliğini koruma amaçlı beton duvarlar inşa edilmişti.  İlgili binaların bazıları trafiğin yoğun olduğu yollara yakın olması münasebetiyle, yolların bir kısmı veya bir şeridi yaklaşık üç yıldır tamamen trafiğe kapalı durumdadır.

 

Üç yüz bin nüfusa yaklaşan devasa ilçemiz Kızıltepe’nin çevre yolları olmadığından güvenlik amaçlı yollara kurulan beton duvarlar ulaşıma olumsuz etkisi nedeniyle MTDF. Olarak, Yaklaşık iki ay önce 01. 11. Tarih ve 2018/009 sayılı resmi yazı ile gereği için Mardin Valiliği, Kızıltepe Kaymakamlığı ve Bilgi amaçlı olaraktan içişleri bakanlığına yaptığımız başvuruda, ilgili kurumların güvenliğine olan hassasiyetimizi belirterek, İnsanlarımızın ulaşımına sıkıntıya neden olan. Kızıltepe Askerlik şubesinden başlayarak 4. Hudut alay komutanlığı yol boyunca kapanmış bir şerit, Kızıltepe emniyet müdürlüğü yol boyu bir şerit ve Bölge trafiği ipek yolu kapalı olan şeridin açılarak güvenlik duvarların geriye alınması talebinde bulunulmuştu.

 

Bu gün itibarıyla Bölge Trafiği önünde kurulan güvenlik duvarının geri çektirildiği; Öncelikli arzumuz Güvenlik güçlerimizin ve insanlarımızın can güvenliği sağlanarak ulaşıma engel oluşturan diğer yolların da en kısa sürede açılmasıdır.  Bu gün bölge trafiği önünden geçen yolun açılması çok önemli bir gelişmedir. Bu kararı veren yetkililerimize, konuyu gündeme getiren duyarlı STK.lara ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. “Dedi.

 

 

http://www.avcilarugurokullari.k12.tr/
Etiketler: Beykoz istinye. - arabalı vapur - istinye

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.