Ulu Cami İbadete Açıldı

Ulu Cami İbadete Açıldı
Restorasyon çalışmaları sona eren Ulu Cami'nin açılışı gerçekleştirildi. 15.03.2019 23:06
 İlçemizde Artuklu döneminden kalma yaklaşık 800 yıllık Ulu Cami'nin restorasyon çalışmaları sona erdi.

        Restorasyon çalışmaları sona eren Ulu Cami'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa YAMAN, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz DEMİRKAYA, Ak Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus DİNÇEL, Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER, İlçe Emniyet Müdürü Emin YILDIRIM, Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsun TAŞÇI ve Kızıltepe Ak Parti Belediye Başkan adayı Şükrü CEVHEROĞLU ve vatandaşlar katıldı.

        Caminin açılışında cemaatle birlikte namaz kılan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa YAMAN ve Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER, namaz sonrasında cemaatle sohbet etti.

        Çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüldüğü tarihi camide yıpranmış ve zarar gören yerlerin bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Caminin açılışına vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Uzun bir aradan sonra Ulu Camide namaz kılmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, caminin açılmasına sevindiklerini dile getirdiler. Cuma namazı sonrasında cemaate Kızıltepe Belediyesi tarafından tatlı dağıtıldı.


haber ve resim: Kızıltepe Kaymakamlığı

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.