OKUL BAHÇELERİNE BOMBA YERLEŞTİRDİLER

OKUL BAHÇELERİNE BOMBA YERLEŞTİRDİLER
Kaçak elektrikle mücadele kapsamında bütün elektrik iletim hatlarını yeraltına alan ve sayaçları kaldırımlara taşıyan tedaş şimdide elektrik dağıtım trafolarını okul bahçelerine kuruyor. Okul bahçelerine trafolarını kurarken bahçelerdeki ağaçları acımadan babasının malıymış gibi söküp atıyor.16.12.2019 00:00

Kaçak elektrikle mücadele kapsamında bütün elektrik iletim hatlarını yeraltına alan hoşgeldin bonusu ve sayaçları kaldırımlara taşıyan tedaş şimdide elektrik dağıtım trafolarını okul bahçelerine kuruyorlar. Okul bahçelerine trafolarını kurarken bahçelerdeki ağaçları acımadan babasının malıymış gibi söküp atıyor.

Tedaş zengin bir kuruluş trafo ihtiyacı için istediği türkçe casino yerde ev ve arasa alabilir trafolarını oralara yerleştirebilir.

Bunun yapmak yerine trafolarını eğitim öğretim yapan okul bahçelerine kurması, okulların bahçesine bomba yerleştirmekten farkı yoktur. Tedaş bunun için okul idaresine bir bedel ödüyor mu? Yok. GSM firmaları alıcıları için mülk sahiplerine kira öderken, tedaş bunu hangi yetki ile okul bahçelerimize bombadan farkı olmayan trafolarını çocuklarımızın arasına yerleştiriyor. 


Yetkilileri buna dur demeye çağırıyoruz.


Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.