Kızıltepe’nin yeni Mahallesi Zergan olacak

Kızıltepe’nin yeni Mahallesi Zergan olacak
Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti ile Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetine üye gazeteciler, Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer’i makamında ziyaret etti. Kızıltepe Hükümet konağı kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarete katılan Mardin ve Kızıltepe’de görev yapan ulusal ve yerel basında temsilcisi gazetecileri makamın girişinde karşılayan Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer, Kızıltepe’de ki çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.31.12.2018 10:14


 

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan ile bu cemiyetlere mensup olan gazeteciler, Mardin Life Yazarı Faraç Çobanoğlu, DHA Mardin Temsilcisi Mehmet Nezir Güneş, İLKHA Mardin Temsilcisi Mehmet Salih Keskin, İHA Kızıltepe Temsilcisi İsmail Aydoğan, Mardin Time Temsilcisi Mehmet Ali Demir, Mamoste'den Mahmut Semen ve Mardin Söz yazı işleri müdürü Abdullah Yılmaz hazır bulundu.

 

 

Nitelik yoksa Nüfus büyüklüğü bir anlam ifade etmez

 

Kaymakam yüzer özetle: Her seferinde Kızıltepe’nin Nüfus olarak birçok ilden büyük olduğu dile getirilmesi o kadar bir anlam ifade etmiyor. Nüfus büyüklüğü onu büyük köy olmaktan kurtarmamış bu sebeple yıllarca birçok hizmetten mahrum kalmıştır.  Kayyum yönetimi olarak seçim endişesi taşımadıklarını bu sebeple maliyetli ve gözle görülmemesine rağmen seçime az bir süre kala yer altı su şebekesi çalışmalarına başladıklarını söylediler.

 

 

Yol barikatlardan ve etrafımdaki aşırı koruma tedbirlerinden memnun değilim

 

Güvenlik amacıyla kapanan yolların bir kısmının açıldığını, ancak kapalı olan diğer yollarında peyderpey kısa bir zaman içinde trafiğe açılacağını, Özellikle belediyenin etrafındaki duvarlardan rahatsız olduğunu belediyenin eski halini ekrana aktararak çok daha güzel olduğunu,  binanın mimarisi ve çevre düzenlemesi ile HDP’nin harika bir bina yaptığını bu konuda onlarında hakkını yememek gerektiğini ifade etti.

 

Mahalle isimlerinin değiştirilmesi benden önce ki kayyum yaptı.

 

Kızıltepe ilçesinde değiştirilen Berçem, Aşiti ve Medya mahalleleri hakkında ise, bu isimlerin değiştirilmesi kendinden önceki kayyum yönetimince yapıldığını ancak kendilerinin ZERGAN ismiyle yeni bir mahalle kurma aşamasında olduklarını ifade etti.


 

 

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.