Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Bu yıl 5. Sınıfa geçen ilköğretim öğrencileri imam hatip ortaokullarının 1. Sınıfına kayıt yaptırabilecekler. İmam Hatip Okullarına Kayıtlar İnternet Üzerinden Yapılmayacak09.08.2012 14:19

 

 

Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kızıltepe Süleyman Solhan Kız İmam Hatip Lisesi bu yıl 5.sınıfa gidecek ortaokul öğrencilerinin kayıtlarını alacaklardır.
 

 

 

İlkokul 4’üncü sınıfı bitiren öğrencilerin İmam Hatip Ortaokullarına 17 Ağustos 2012 Cuma gününe kadar kayıtlarının yapılabileceklerdir.

Veliler Geç Kalmayın!..

Yetkililer: İmam hatip lisesinin orta kısımlarına çocuklarını göndermek isteyen vatandaşlarımız, kayıt işlemlerini e-okul sisteminden yapamayacaklar. 17 Ağustos’a kadar Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kızıltepe Süleyman Solhan Kız İmam Hatip Lisesi’ne bir dilekçe ile müracaat etmeleri gerekiyor.'' İfadelerinde bulundu.

Kontenjanlar Sınırlı…! Ve Kayıt İşlemlerini Son Güne Bırakmayın…!

 

Ülke genelinde İmam hatip ortaokullarına 2012-2013 öğretim yılı öğrenci kayıtları, 17 Ağustos 2012 tarihine kadar yapılabilecek. Kayıtlar sonunda ortaya çıkan öğrenci sayılarına göre okul açma ve dönüştürme planlaması yeniden değerlendirilecek. Çocuğunun kaydını imam hatip ortaokuluna yaptırmak isteyen veliler, ikametgâhlarına en yakın imam hatip ortaokuluna dilekçeyle başvuracaklar.

İmam Hatip'e Dönüşüm, Kayıt Sayısına Göre Değerlendirilecek

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazıda, 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında İmam Hatip'e çevrilecek ortaokulların sayısının sağlıklı tespit edilebilmesi için bu yıl 23 Temmuz-17 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılacak öğrenci kayıtlarının sonunda ortaya çıkan öğrenci sayılarına göre okul açma ve dönüştürme planlamasının yeniden değerlendirileceği ifade edildi.

 

 

Bu yıl 5. Sınıfa geçen ilköğretim öğrencileri imam hatip ortaokullarının 1. Sınıfına kayıt yaptırabilecekler.

 

 

İmam Hatip Okullarına Kayıtlar İnternet Üzerinden Yapılmayacak

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.