KIZILTEPE 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI

KIZILTEPE 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI
Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özel Bir kolejde 3-4 Ocak 2019 tarihinde 2023 Eğitim Vizyonu İlçe Çalıştayı yapıldı.04.01.2019 00:00

İlçe Çalıştayına İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali AZ, Kızıltepe Ak Parti İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, Kızıltepe Kaymakamı Mehmet YÜZER, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir GÜMÜŞ, Şube Müdürleri Muhsin Cesur, Hüseyin Mete, Hıdır Bekdaş, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı. 

 

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali AZ, açılış konuşmasında;  Eğitimin en önemli sorun, memleketin ve insanlığın da en önemli problemi olduğunu ifade ederek Çalıştay da; 2023 Eğitim Vizyonu Felsefesi, Temel Politika, İçerik ve Uygulama, Okul Gelişim Modeli, Öğrenme Analitiği Araçlarıyla Veriye Dayalı Yönetim, Ölçme ve Değerlendirme, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi ve Yönetimi, Okulların Finansmanı gibi konular hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı Öğrencilerin, Gönüllerine dokunulmayan, başı okşanmayan, sevilmeyen bir eğitimle sorunlarla başa çıkmak mümkün olmadığını, eğitimin sadece akla değil kalbe de dokunan bir temel olduğunu ifade etiği konuşmasında; “Bakanlığımızın belirlediği yol haritası doğrultusunda eğitim politikalarımızı planlarken her insanın kendini gerçekleştirme emelinden yola çıkıyoruz. Öğrencilerin yaradılıştan gelen kabiliyetleri çerçevesinde eğitim almalarını destekleyen, bir ufuk açarken aynı zamanda rehberlik eden, milli ve manevi değerlerin ışığında, bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren, ötelemeyen, kaynaştıran, çağın ve ülkemizin ihtiyaçlarına odaklı bir anlayışı kucaklıyoruz” ifadelerine yer verdi.”

 

İlçe Kaymakamı Mehmet Yüzer; “Şehirleri imar ederken yeni nesilleri ihmal ederseniz; ihmal ettiğiniz yeni nesiller gelir sizin imar ettiğiniz yerleri imha ederler.” Noktasına dikkat çektikten sonra Eğitimin sadece milli eğitim bakanlığın sorumluluğunda olmaması gerektiğini, bütün sorumluluğu milli eğitim bakanlığına yükleyerek kenarda beklemenin yanlış olduğunu eğitimden tasarruf edilemeyeceğini söylemiştir. Eğitimde yapılan tasarrufun bizlere yıllar sonra zarar olarak geri döneceğini; “Açamadığımız her okul açmak zorunda kalacağımız onlarca hapishanedir. Açamadığımız her okul açmak zorunda kalacağımız onlarca hastanedir. Çünkü iyi eğitilmemiş bireyler hastaneye ve hapishaneye giderler. “ sözleriyle eğitimin önemini vurguladıktan sonra öğretmenlerin hazırlayacağı her türlü özgün projeyi destekleyeceğini ve öğretmenlerden özgün projeler beklediğini ifade etmiştir.


Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.