İTİRAZIM VAR?

İTİRAZIM VAR?
Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, 10 yıldan beri ilçede yapılmayan Merkezi Sınavların müsebiplerine Kızıltepe Cumhuriyet Savcılığa suç duyurusunda bulundu. 20.11.2017 14:28

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, 10 yıldan beridir ilçe'de yapılmayan Üniversite ve Merkezi Sınavların müsebiplerine  Kızıltepe Cumhuriyet Savcılığına verdiği dilekçe ile suç duyurusunda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Öysm Başkanlığına gönderen gönderilen Çakar'ın dilekçesi ayrıca Kızıltepe Kaymakamlığı aracılığıyla ayrıca ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne  havale edilerek resmen kayıt altına alındı. Çakar'ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne sunduğu dilekçeyi aşağıda siz okurlarımız için paylaşıyoruz.
KIZILTEPE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Bu 10 yıldır, bu ilçede sınavlar yapılmıyor. İlçemiz Kızıltepe 300 bine yakın nüfusuyla Türkiye’de 43 ilden büyük olmasına rağmen halen bu ilçede sınavlar yapılmıyor.

 

Bu ilçede kopya çekildi diye bu ilçe cezalandırıldı. Oysa Türkiye’de çok il ve ilçelerde kopya çekilmesi oldu. Kim çekmişse kimler sebep olmuşsa sorgulandı, hukuk gereğini yaptı ama ne hikmetse bu İlçemiz öyle cezalandırıldı ki, bu on yıldır bu ilçede sınavlar yapılmıyor.

 

İtirazımız var bu cezalandırmanın kaldırılmasını istiyoruz. Bunun akıbetini öğrenmek istiyoruz, dava açmak istiyoruz. Bu halk özellikle bu öğrencilerin başka il ve ilçelere gidip sınavlara katılması büyük bir haksızlık oluyor. Bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.

 

Bizler defalarca önceki dönem Milletvekillerine ve şu an ki Milletvekillerine durumu ilettik maalesef şu ana kadar bir sonuç alamadık.

 

İlçemizin bu öncelik taşıyan sorununun giderilmesi için Kızıltepe Milli Eğitim Müdürlüğünde ve Milli Eğitim Bakanlığından verilen cezaya itirazımız var.

 

Ben Mardin, Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Dernek başkanı Menduh Çakar olarak davacıyım.

 

Gereğinin yapılmasını arz ediyorum. 20 Kasım 2017

 

Menduh Çakar

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı

 

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.