Dağa mı çıkalım?

Dağa mı çıkalım?
Spor tesislerinin kendilerine kapatılması ve yeterli sürelerde kendilerine kullandırtmamaları üzerine öğretmen ve kursiyerler özgürlük meydanında protesto gösterisi yaptı.27.04.2013 01:02

Beden Eğitimi Öğretmenliği için Üniversitelerin Yetenek sınavlarına hazırlanan kurs öğrencileri Kızıltepe Kaymakamlığı önünde toplanarak şehir stadı ve kapalı spor salonunun kendilerine kapatılmasını protesto ettiler.

Ücret ödemelerine rağmen stada girmelerine izin verildiği ve kapalı spor salonunda kendilerine açılmadığını belirten kurs hocaları 50 kız ve 300 erkek kursiyer öğrenci Kaymakamlık önünden protesto yürüyüşü yaparak kaymakamlığın arka tarafında basına açıklamalarda bulundular.

Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık ile bir süre görüşen kurs hocaları taleplerinin İl Gençlik Spor Müdürlüğü ile Valilik yetkisinde olması nedeniyle kaymakamlıktan elleri boş çıkınca tansiyon yükseldi. Dağa mı çıkalım diye sitemlerde bulundular.

Pazartesi günü toplu olarak valiliğe çıkacaklarını belirten öğretmen ve öğrenciler olumlu cevap verilmemesi durumunda çalışmalarını bundan sonra özgürlü meydanında yapacaklarını dile getirdiler.

Kurs hocalarından Selan Cevheroğlu yaptığı açıklamada “Bedava olarak öğrencilerimize kurs veriyoruz. Bu öğrenciler beden eğitimi öğretmeni olacaklar. Ama bunun önünü kesiyorlar bunun başında da Gençlik Spor İl Müdürlüğü var.

Bize spor yapmayın diyorlar. Öğrencilerimiz kazanmasın diyorlar. Dağa mı çıkalım? Her sene 150 kadar öğrencilerimiz beden eğitimi öğretmeni oluyorlar. Her sene sahayı kullanma bedeli olarak gençlik spor’a bin 500 yüz lira makbuz karşılığında veriyoruz. Ancak sadece stada girebileceğimizi söylüyorlar. Spor salonuna giremiyoruz. Salona giremesek bu kadar öğrenci olarak biz ne yapalım.  Kurslarda beş yüze yakın öğrenci hazırlanıyor.  Pazartesi günü valiliğe çıkacağız. Valilik ile görüşeceğiz.” Dedi.

Kurs hocası Mehmet Mübarek Bora ise, “Yaşam boyu spor adı altın Gençlik Spor İl Müdürlüğü bize öğrenci bilgilerini dolduracağımız bir form verdi, formu doldurup kendilerine vermemizi istediler. Bize spor yapacağımız yeri gösterdiler bu gün gittik bizi içeri almadılar. Eğer stada giremeyeceksek bu kâğıtları bize niye verdiniz. Biz rahat spor yapacak gerekli ortam lazımdır.” Dedi.


Etiketler: Kızıltepe`de protesto eylemi - beden eğitimi öğretmenleri - kızıltepe kaymakamlığı -

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (1)

İstediğiniz her ne ise dile getirmenizi anladık, demokratik tepkinizi de anladık... Anlamadığımız ise sulandırmanız. Bir halkın yokediliş döneminde dağa çıkmayı düşünmeyen zat, öğretmenlik hakkı bilmem ne için saygı limitlerini aşıyor. Sanırım yeni yükselen trend te bu olsa gerek. Lakin birileri bu zatlara dağa çıkışın bireysel hak edişler değil , onursal nedenlerle, bir halkın tüm değerlerinin çiğnenmesi nedeniyle, bir halkın yokedilişine seyirci kalınmaması nedniyle olduğunu da hatırlatmalı. Böyle her aklına gelen talebi dfağ ile ilişkilendirip işin suyunu çıkarmatın beyim. Devletten iş isteyen bir grup göçmen de aynı taleple sokaktaydı ``iş vermeniz için dağa mı çıkalım``... Dağa mı ovaya mı çıkar inersiniz bilmem ama ne yapacaksanız özgün olun, kendi dışınızdaki oluşumları sulandırmayınız.27.04.2013 14:19

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.