Kudüssüz bir İslam ve İslamiyet Düşünülemez!..

Kudüssüz bir İslam ve İslamiyet Düşünülemez!..
Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar İsrail’in Kudüs’ü kendilerine mal etmesi ve orayı zap edilmesi ve de orayı kendi meclisi gibi kullanması için, alacağı bu vahim kararı içine sindirmeyen Çev-Gön Başkanı Çakar bir yazılı açıklama yaptı. 08.12.2017 20:32


 

Çev-Gön Başkanı Çakar’dan Kudüs'ün feryadı, ümmetin suskunluğu...

 

Çev-Gön Başkanı Çakar’dan İsrail ve Kudüs Analizi, Oluşan bu tablonun sorumlusu bizleriz. Suskun bir toplum her zaman mağlup olmaya mahkûmdur.

 

Bizim suskunluğumuz, namusumuz mesabesindeki bir davanın ve o davayı savunan yiğitlerin felaketi oluyor. Bunun hesabını Allah'a veremeyiz. Yarın ruz-i mahşerde bu suskunluğun hesabı tüm ümmetten sorulacaktır. Bu gün Siyonistlerden hesabı sorulmayan her cürmün hesabı yarın bizden sorulacaktır.

 

İşgal altındaki Filistin topraklarında, işgalin yükü her geçen gün ağırlaşıyor

 

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar İsrail’in Kudüs’ü kendilerine mal etmesi ve orayı zap edilmesi ve de orayı kendi meclisi gibi kullanması için, alacağı bu vahim kararı içine sindirmeyen Çev-Gön Başkanı Çakar bir yazılı açıklama yaptı.

 

Çakar’ın yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

 

Kudüssüz bir İslam ve İslamiyet Düşünülemez!.. 

 

Emperyalist güçlerin, bu senaryosu gerçekleşirse  İslam âlemi kendini gözden geçirmeli. Suskun bir toplum, hiç bir zaman Barış ve Özgürlüğü kardeşçe yaşamayı göremeyecekler. Göremezler!

 

Dünya da iki güç var! Zalim ve Mazlum…

 

Bu yüzyıllardır devam ediliyor. Mazlum Halklar, Mağdur İnsanlar ve İslam Âlemi ve diğer güçte Emperyalist ülkeler.

 

Git gide Emperyalist güçler güçleniyor, birleşiyorlar. Mazlum ve İslam halklarına coğrafyasına karşı Satranç oyunlarını devam ettiriyorlar.  Onları Tar-u Mar ediyor, zayıflatıyor. Bir birine düşürüp/bırakıp bölüyor ve üstelikte onlara hükümdarlık yapıyor.

 

Savaşlarda kullanılan tüm silahlarını, Bu İslam ve mazlum halkına verip karşılığında yer altı petrol kaynaklarını alıyor. Onları bir birine kırdırıp parçalara bölmek zayıflatmak hata onların coğrafyasına gidip orada onlara hükümdarlık yapıyor. Tek istekleri,  İslam ve Mazlum halkların bir araya gelmemesi bir olmaması içindir. En büyük dilekleri budur.

 

Çünkü İslam ve Mazlum halklar bir araya gelip birleşirse Emperyalist göçlerin sonu olur ve de bu kadim coğrafyada Barış Huzur Kardeşlik gelir bu da Emperyalist güçlerin hesabına gelmez..

 

Tüm bu Emperyalist güçlerin senaryo ve Satranç oyunlara rağmen savaş ve şiddetten kaçanların halkı mülteci oluyor, sınırlar da ölüyor tank ve top molozların altın da kalıyorlar. Denizlerde boğuluyor  ve halen bu İslam alemi uyanmıyor ve üstelikte özelikle bazı Arap şexleri bu Emperyalist göçlere yalakalık yapıp maşa oluyor..

 

Mazlum halkın yanında olmayıp zalimin tarafında yer alıyorlar vay insanlığın haline.

 

Bu Emperyalist güçler ara sıra da bir parçaya Özgürlük tanıtılacak diye bir tarafa destek veriyor bu da kısa bir süreliğine istediği zaman da o özgürlüğü elinden alınması yıkması projesini elinde tutuyor.

           

Vicdanlar sızlansın!

Temiz beyinlerin devreye girmesini temenni ediyoruz.” 

Dedi.

 

Menduh Çakar Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı.

 

Diğer Basın_Bildirileri haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.